Zaburzenia erekcji

Wiele mężczyzn w wieku dojrzałym, czyli między 40, a 70 rokiem życia cierpi na przypadłość zaburzenia erekcji. Problem ten wiąże się z trudnościami w osiągnieciu wzwodu członka, a co za tym idzie orgazmu. Schorzenie to jest najczęściej skutkiem starzenia się organizmu. Nie można mylić go jednak z naturalną zmianą związaną z upływem lat, która objawia się słabnącą potencją lub jej czasowym zanikiem.

Niestety zaburzenia erekcji to dla wielu mężczyzn temat tabu, a wiąże się to ze wstydem, przez co w wielu przypadkach problem ten nie jest leczony. Przyczyny schorzenia są bardzo szeroki i trudno je jednoznacznie określić. Występują one bowiem zarówno na podłożu psychicznym, jak i fizycznym. W tym pierwszym przypadku można mówić o nieprawidłowościach prącia, chorobach takich jak: miażdżyca, cukrzyca, czy choroby nerek, a zdarza się także, że wina leży po stronie nałogów. Jeśli chodzi o przyczyny psychologiczne to najczęściej zaburzenie erekcji dotyka facetów o niskiej samoocenie odczuwających stres przed każdym stosunkiem. Można tutaj wspomnieć także o problemach w związku związanych ze zdradami, kompleksem wielkości członka, czy brakiem zadowolenia ze strony partnerki.

W przypadku zaburzeń erekcji na tle psychologicznym stosuje się leczenie ze specjalistą, który pozwoli przywrócić pewność siebie oraz zaradzi występującym problemom. W drugim przypadku niezbędna będzie terapia lekowa.

Sprawdź ofertę promocyjną DaVinci!

Sprawdź ofertę promocyjną DaVinci!

Czytaj więcej