Przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk to bardzo popularne wśród mężczyzn zaburzenie seksualne. Zdarza się, że dochodzi do niego jeszcze przed wprowadzeniem członka do pochwy. Polega na przedwczesnej ejakulacji, zanim partnerzy osiągną orgazm. Wyróżniamy 3 podstawowe przyczyny tego zaburzenia. Pierwszą z nich jest uwarunkowanie genetyczne typu aktywności substancji przekaźnikowych w komórkach mózgu.

 

Kolejnym aspektem wpływającym na przedwczesny wytrysk jest psychika. Stres, problemy w związku, przemęczenie, czy strach przed ciążą to tylko kilka z przyczyn psychogennych. Zaburzenie to może wynikać również z czynników somatycznych i problemów seksualnych takich jak: zaburzenia erekcji, zapalenia lub przerost prostaty, niedoczynność tarczycy, czy też udaru. Co zrobić w razie częstego występowania przedwczesnego wytrysku? Otóż problem należy leczyć, a wiąże się to z wizytą u specjalisty, który dokona diagnozy i poprowadzi leczenie. Niezbędne jest przeprowadzenie badań, które wyeliminują ewentualne przyczyny somatyczne. Leczenie może przebiega farmakologicznie z wykorzystaniem przepisanych leków, przez terapię, w tym także dla par oraz metody treningowe.

 

Leczenie przedwczesnego wytrysku

Skuteczność leczenia jest bardzo duża. Pacjent żegna się na zawsze z problemem lub odzyskuje chociaż częściową sprawność seksualną. Aby walczyć z przedwczesnym wytryskiem i chronić się przed jego występowaniem najlepsze okazuje się być współżycie z jedną partnerką, dbanie o jakość relacji między parą oraz unikanie stresu i pospiechu w intymnych relacjach.

Sprawdź ofertę promocyjną DaVinci!

Sprawdź ofertę promocyjną DaVinci!

Czytaj więcej